10 tipů, co dělat v Japonsku

Připravili jsme pro Vás seznam 10 tipů, co dělat v Japonsku během své dovolené, které se Vám zcela jistě budou hodit pro plánování pobytu v této exotické zemi.

1. ZAJDĚTE SI NA ZÁPAS SUMÓ

Sumó - japonský národní sport je společně s baseballem tím nejsledovanějším. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí od 5300 jenů do 14 000 jenů, dle místa v hledišti.

2. PROZKOUMEJTE HISTORICKÉ PALÁCE A CHRÁMY

V Japonsku se nachází nemalé množství zachovalých historických památek. Například jen v Kjótu je situováno více než 1600 buddhistických klášterů a 270 šintoistických svatyní.

3. NAVŠTIVTE NEJVĚTŠÍ RYBÍ TRH SVĚTA

Prozkoumejte vzrušující aukci mořských plodů, která je jednou z největších na světě a díky tomu se stává tak významnou atrakcí Tokia. Zpracuje se zde až 2000 tun produktů za den. Doporučujeme v přilehlých místních občerstveních ochutnat to nejčerstvější jídlo, které Japonsko nabízí.

4. VYUŽIJTE RYCHLOVLAKY ŠINKANSEN

Jedny z nejdokonalejších dopravních prostředků na světě - rychlovlaky šinkansen, stojí opravdu za vyzkoušení. Jezdí vždy na minutu přesně, některé soupravy dosahují rychlostí až okolo 300 km/h.

5. NACPĚTE SE AŽ K PRASKNUTÍ

Japonská kuchyně je typická svou vysokou kvalitou, absolutní čerstvostí a elegantní úpravou. Výjimečnost japonské kuchyně byla v roce 2013 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

6. UBYTUJTE SE V RÓJKANU

Ubytování klasického stylu japonského ubytovacího zařízení vybaveného tatami. Zde se klade důraz na tradice a proto spát budete na futonu.

7. ZKUSTE KLASICKÉ LÁZNĚ ONSEN

V celém Japonsku naleznete více jak dva tisíce oblastí s horkými prameny, ty jsou známé svými blahodárnými účinky.

8. ZDOLEJTE POSVÁTNOU FUDŽI

Vulkán Fudži, který se tyčí do výšky 3776 metrů, je majestátní ikonou země. V červenci a srpnu je lezecká sezóna, nicméně návštěvu můžeme doporučit i v první polovině června před obdobím školních prázdnin.

9. ZÚČASTNĚTE SE KARAOKE

Nejen v Japonsku je nejrozšířenější forma zábavy právě karaoke. Právě zde se budete chtít stát slavným zpěvákem či zpěvačkou& populární hudby. Karaoke místnosti jsou vybaveny moderní technikou a různorodým množstvím občerstvení.

10. NAKUPOVÁNÍ

Japonsko je rájem nakupování! Obchodní centra jsou megalomanských rozměrů a pouliční stánky nabízejí věci, které jste u nás jistě nikdy neviděli.