TOP atraktivity Japonska

Tisíciletá kultura, kde se mísí pevné tradice s modernou. Čekají Vás nejlepší speciality japonské kuchyně a v uličkách vyhlášených čtvrtí spatříte pravou gejšu v tradičním kimonu.

TOKIO

Tokio je známé jako jedno z největších a nejmodernějších měst na světě. Vše zde funguje s přesností na vteřiny. Poznejte město, kde se staré japonské kultury a tradice mísí se západním stylem života. Navštívit můžete historické centrum Asakusa, poznat kouzlo japonské zahrady s kvetoucími sakurami a sídlo císařské rodiny. Tokio je také rájem pro milovníky hi-tech elektroniky, navštivte čtvrť Akihabara známou jako čtvrť robotů. Samozřejmě musíte ochutnat skvělou japonskou kuchyni a navštívit největší rybí trh světa - Cukidži.

KJÓTO

V ulicích Kjóta se po staletí odehrávaly nejvýznamnější události japonských dějin. Atmosféru světa pravých samurajů a gejš je dodnes cítit na každém kroku. Město patří mezi nejlépe dochovaná města Japonska s největším počtem památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO. Historické a kulturní místo s tisícovkou chrámů a stovkami svatyní může být právem považováno za kulturní centrum země.

 • Čtvrť Gion (Pontočó) - čajovny v klasickém dřevěném stylu, luxusní restaurace, hodnostáři v doprovodu japonských gejš
 • Hrad japonských šogonů Nidžó - unikátní bezpečnostní prvky, největší reformátor Japonska Togukawa Iejasu
 • Císařský palác Kjóto Gosho - císařská rodina a dějiny Japonska
 • Zenový chrám Nanzenji - jedna z nejkrásnějších zenových zahrad
 • Zlatý pavilon Kinkakuji - nejfotogeničtější a nejznámější památka Japonska

HORA FUDŽI

Hora Fudži, nebo také starovulkán, je nejvyšší horou Japonska. Jedná se o majestátní ikonu tyčící se do výšky 3776 m.n.m. Její zasněžený kuželovitý vrchol je věčným námětem malířů a fotografů. Poznejte blíže posvátnou horu Fudži po turistické stezce na samotný vrchol hory. Fudži je velice populární a proto se samotný výstup může změnit na čekání ve frontě. Hlavní sezóna je v období července a srpna, navštívit horu také můžete v první polovině června před obdobím školních prázdnin. Nebo zkuste pěší túru v národním parku Hakone s termálními prameny, jedinečným zážitkem je také plavba po jezeře Ašinoko s výhledem na horu Fudži.

JAMANOUČI - LÁZNĚ OPIC

Město nacházející v prefektuře Nagano je známé nejen jako lázeňské město s množstvím rjokanů /tradiční japonské ubytování/, horkými prameny a delikátní lokální kuchyní. Známé je toto místo hlavně obrázkem koupajících se vyhřívajících se místních opic - makaků v horkých pramenech. Sledování těchto divokých opic je nezapomenutelný zážitek.

NIKKÓ

Město Nikkó v překladu znamená „sluneční jas“ a nachází se v zalesněných horách asi 150 kilometrů od Tokia. Je to historicky významné místo brané za náboženské centrum plné úžasných svatyní a chrámů zasazených v překrásné přírodě. Město je zároveň vstupní branou do stejnojmenného národního parku plného památek a přírodních zajímavostí. Zakupit si můžete tzv. Nikko Pass, se kterým můžete objevovat oblast jezera Čuzedži a vodopády Kegon. Jsou jedny z nejkrásnějších v celém Japonsku.

 • červený most Šinkjó
 • chrám Rinnódži - tři zlaté podobizny Buddhy
 • svatyně Tóšógú

NARA

Historicky první hlavní město Japonska založené v roce 710 za vlády císaře Kammu. Toto město je vzdálené od hluku velkoměst a je druhým městem s největším počtem památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO v celém Japonsku. Největší dřevěná stavba světa je chrám Tódajdži, který pochází z roku 752. Světovým unikátem je bronzová socha Buddhy umístěná uvnitř chrámu. S výškou 16 m se jedná o nejvyšší bronzovou sochu světa. Říká se, že prolezete-li nevelkým otvorem v jednom z pilířů za sochou, dosáhnete nirvány.

 • Nara Park a poslové bohů - park známý všudypřítomnými jelínky Šiko, kteří jsou ochočení a nechají se nakrmit
 • chrám Kófukudži
 • zahrady Isuien
 • šintoistická svatyně Kasuga

HIROŠIMA

Hirošima je známá hlavně událostí, která otřásla celým světem a to konkrétně 6. srpna 1945. Ten den byla na město svržena americkým bombardérem první atomová bomba na světě s přezdívkou Little Boy. Předpovědi, že Hirošima bude navždy neobyvatelná, se naštěstí ukázaly jako nepravdivé. Vzhledem k japonské houževnatosti bylo město obnoveno a nyní prosperuje a bují životem.

 • Park Míru - bývalé epicentrum výbuchu atomové bomby
 • Atomový dóm českého architekta Jana Letzla - jako jediná budova ustála výbuch atomové bomby
 • Muzeum atomové bomby - jedinečný a emotivní exponát "otisk stínu" - to jediné co zbylo z člověka po výbuchu
 • zahrady Šuklei - en

NAGASAKI

Japonské přístavní město, které se do povědomí světa dostalo až jako druhé místo svržení atomové bomby. V minulosti, před touto tragédií, bylo Nagasaki důležitým přístavištěm a bylo známé jako centrum kultury a obchodu. Kromě památek spojených s atomovým výbuchem se v jeho uličkách nachází také množství chrámů a svatyní. Neváhejte si udělat výlet na nedaleký ostrov duchů Hašima, známý z bondovky Skyfall.

ÓSAKA

Moderní architektonicky zajímavé stavby a nadzemní dálnice, to je metropole Ósaka, která Vás po západu slunce oslní svým jedinečným životem. V centru města je nejvyšší 300 m vysoká budova Japonska - mrakodrap Abeno Harukas. Ósaka je rájem pro milovníky dobrého jídla a je kulinářským centrem vyhledávaným gurmány. Mezi hlavní lahůdky patří samozřejmě tradiční sushi a můžete se zde najíst k prasknutí tím nejlepším takoyaki z celého Japonska.

 • Universal Studio Japan - druhý nejnavštěvovanější zábavní park v Japonsku
 • Arkáda Dótombori - centrum jídla
 • Umeda - podzemní město
 • Akvárium se žralokem velrybím

OKINAWA

Souostroví Okinawa, neboli Rjúkjú, je oblast rozdělená do desítek z větší části neobydlených ostrovů od jižního Japonska až k samotnému Tchaj­wanu. Nejlidnatějším ostrovem je Okinawa a je zároveň výchozím bodem pro putování do dalších odlehlejších míst. Teplota se zde celoročně drží nad 15 stupňů a rozlehlé tropické pláže jsou zobrazením představ o idylické dovolené.

 • Ostrov Mijako - potápění, šnorchlování, nejhezčí pláže Japonska
 • Ostrov Jaejama - korálové útesy, delfíni a želvy

SAPPORO

Hlavní město prefektury Hokkaidó je 5. největší město Japonska. Je také jedním z nejmladších, například v roce 1857 byla populace města pouhých 7 obyvatel. Sapporo se stalo světově známým v roce 1972, kdy bylo jedním z hostitelských měst Zimních olympijských her. Sapporo je známé každoročním Sněžném festivalu nebo výrobě oblíbeného piva Sapporo, které je známé po celé Asii.

 • Lyžařský resort Sapporo Teine
 • Muzeum piva Sapporo
 • Park Moerenuma - designový park je velmi unikátním prostorem, doporučujeme zapůjčit si kolo

A MNOHO DALŠÍCH MÍST...