Kdy do Japonska vyrazit

Do Japonska můžete vyrazit kdykoliv po celý rok. V zimě Vám doporučujeme lyžování na severních ostrovech Japonska a v létě naopak očekávejte vysokou vlhkost a deštivé počasí. Nicméně na krátkou návštěvu Tokia je vhodný čas vždycky.

Nejlepší je cestovat do Japonska na jaře nebo na podzim. Jaro Vás okouzlí kvetoucími okrasným třešněmi Sakura. Podzim je naopak méně turisticky vytížený a počasí v tomto období je stálé.

JARO

Jaro (období od března do konce května) se hlásí kvetoucími sakurami a je skutečně nejlepším termínem pro návštěvu Japonska. Jarní počasí je typické svou stálostí a spolu s minimem srážek tvoří vynikající podmínky pro sbližování se se zemí. Díky tomu také počítejte s větším počtem turistů a vyššími cenami.

LÉTO

Naplánujte si svou cestu do Japonska s ohledem na počasí. Období léta startuje koncem června a bývá provázeno dešti zhruba až do poloviny července (výjimkou je ostrov Hokkaidó). Nebojte se, samozřejmě to neznamená, že prší stále v jednom kuse. Období od poloviny srpna do poloviny září je obdobím tajfunů, nicméně samotná většina bouří zanikne ještě než dorazí na pevninu.

PODZIM

Podzim, období od poloviny září až do konce listopadu, je druhým velmi vhodným obdobím pro návštěvu Japonska. Počasí je velmi příjemné, rána jsou mírně chladná a měnící se barvy listí kontrastující s modrou oblohou jsou jednoduše magické.

ZIMA

Zima v Japonsku odpovídá období od prosince do března a není tak chladná jako tomu bývá u nás. Pokud v Japonsku napadne sníh, tak většinou do dvou dnů roztaje (mimo horských oblastí, která nabízejí vynikající podmínky k zimním sportům).